Projekty a akce


Naše škola se v posledních letech zapojila do řady mezinárodních, celostátních i regionálních projektů. Z těch, které se podařilo a daří úspěšně realizovat připomeňme alespoň pilotní projekt SIPVZ "Informační a poradenské centrum výukových programů pro ZŠ a víceletá gymnázia" a projekt "Slunce do škol" z roku 2003, zisk grantu na interaktivní tabuli SmartBoard v závěru roku 2004, 2 dvouleté projekty SIPVZ z roku 2005: "1. etapa rozvoje Informačního a poradenského centra výukových programů" a "2 x 100 výukových programů – přehled učiva a základní orientace v programech" i dvouletý projekt "Inteligentní školní experimentální systém jako integrující součást ŠVP na ZŠ a víceletém gymnáziu" schválený v roce 2006, v neposlední řadě pak též ekologické projekty realizované v posledních letech.

V roce 2006 jsme byli navíc osloveni trojicí škol z blízkého okolí a naše škola se ujala úlohy ověřující školy u jejich projektů SIPVZ. Jedná se o projekt č. "0043P2006 Letohradského soukromého gymnázia", projekt č. "0447P2006 ZŠ Vysoké Mýto, Jiráskova" a projekt č. "1178P2006 ZŠ Klášterec nad Orlicí".

Těší nás, že se podařilo navázat a rozběhnout spolupráci se školou z italského městečka Massa Martana. Na jaře 2004 jsme v Ústí nad Orlicí mohli poprvé přivítat skupinu italských dětí a jejich rodičů i učitelů, autobus našich žáků s pedagogickým doprovodem na oplátku zavítal do Massa Martany na podzim a tyto vzájemné výměny měly své pokračování v dalších výměnných pobytech žáků v rodinách partnerské strany. Z této spolupráce vykrystalizovalo i zapojení naší školy do mezinárodního projektu Socrates - Comenius. Naše škola se připojila ke škole v Belfastu (Severní Irsko - Velká Británie), v Massa Martana (Itálie), v Bernstadtu (Německo) a v Aténách (Řecko). Všech 5 škol společně pracovalo v průběhu prvního roku projektu. Po odstoupení belfastské školy převzala roli koordinátora škola z Atén a zbývajícím 4 školám se podařilo naplnit veškeré cíle tříletého projektu.

Z dalších projektů je třeba zmínit zejména projekt Nadačního fondu Tesco „S moderní technikou k moderní výuce našich nejmenších“ (více informací o tomto projektu si můžete stáhnout zde) z roku 2011 a zapojení školy do projektu "EU peníze školám", jehož realizace spadá do let 2011-2014.

Od dubna 2013 realizujeme nový projekt s názvem „Učíme se rádi“, který je zaměřen na rozvoj poradenských služeb ve škole a práci s žáky, kteří jsou ve vzdělávání znevýhodnění kvůli svému handicapu.


Z desítek každoročních akcí na jeden i více dní vybíráme: